Wybór kota

Dzień dobry!

Dziś, mam przyjemność przedstawić Wam różne rodzaje kocich przedstawicieli.

Możemy podzielić zwierzaki na krótkowłose, półdługowłose i długowłose. Większość żyjących kotów to przedstawiciele odmiany krótkowłosej (głównie pospolite dachowce), takiego kota nie trzeba czesać i można powiedzieć, że jest samowystarczalny.

Koty długowłose wymagają praktycznie codziennego czesania i zapobiegania powstawaniu się kołtunów, dlatego decydując się na takiego kota trzeba brać pod uwagę, że wiąże się to z spędzeniem dużej ilości czasu na czesaniu zwierzaka i w tym przypadku wydaje się więcej pieniędzy.

Koty półdługowłose można uznać za pośredników dwóch poprzednich odmian, wymagają czesania, ale na pewno nie z tak dużą częstotliwością jak koty długowłose, jednocześnie wiąże się to z ponoszeniem mniejszych kosztów i większą ilością czasu.

Przedstawię Wam/ Tobie, podział kotów rasowych…

Koty nieorientalne –  pochodzą z krajów o zimnym klimacie, są krępe i przysadziste w budowie, mają okrągłe głowy, mocne nogi i gruby ogon. Są mniej aktywne i samowystarczalne, cechują się towarzyskim i przywiązującym się charakterem (wspaniali towarzysze)

Duże koty – są ciężkie i masywne, mają sympatyczny i towarzyski temperament, są łatwe w tresurze i mają sympatyczny charakter oraz uwielbiają się bawić. Osobiście posiadam dwóch przedstawicieli dużych kotów (syberyjskie) i większość cech zgadza się z opisem, który można znaleźć na internecie. Zachowują się czasami jak psy, gdy wraca ktoś do domu stoją pod drzwiami, lubią dwór i są aktywne oraz często bywają gadatliwe.

Ciche koty – w tym przypadku większość zależy od rasy, niektóre duże są ciche, niektóre gadatliwe, pod tym względem trzeba się kierować informacjami z hodowlii

Rasy długowłose – większość przedstawicieli została stworzona przez człowieka np. somalijski, ragdoll, tiffany, perski, maine coon. Charakter tych przedstawicieli zależy od typu budowy ciała smukły – jest aktywny i głośny, a tęgi i masywny kot perski – spokojny i cichy.